DÜNYAHABERLERSuriye

Patrik III Lahham İddiaları Yalanladı

Antakya,Kudüs, İskenderiye ve Tüm Doğu Katolik Melkite Rum Patriği Grigorios III Lahham, bir kısım medya kanallarının özellikle Şam’da olmak üzere Hıristiyanların silahlandırıldıklarına ilişkin bulundukları iddiaları yalanladı.

SANA’nın bir nüshasını aldığı bildiride Patrik III Lahham; bu konuda koparılan gürültüye ilişkin kilisenin tutumunu açıklarken; bu haberlerin aslı gerçeği olmadığını, yalan ve iftiralardan ibaret olduğunu söyledi.

Patrik III Lahham; Şam yada Şam dışındaki Hıristiyanların silahlandırılmaları konusunda kesinlikle hiç bir yetkili yada sorumlunun kendileriyle temaslarda bulunmadığını ve kendilerinin de kimseyi aramadıklarını belirtti.

Hıristiyanların her hangi bir taraf aracılığı ile silahlandırılmalarının mezhepsel fitneye yol açabileceğine işaret eden Patrik III Lahham; böyle bir şeyin Hıristiyanların çoğunluk olarak yaşadıkları semtleri tehlikeye sokabileceğinden uyardı.

Patrik III Lahham; tüm bölgelerde yaşayan Hıristiyanlara seslenirken, her hangi bir şekilde silahlandırılma tekliflerini reddetmelerine çağırarak ulusal uzlaşmada aracı rolü almalarına davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı