HABERLERMEDYA ANALİZ

Patriotların Türkiye’ye Yerleştirilmesi İsrail’in Korunması Yönünde

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihmanperest, El Minar kanalına verdiği röportajda, Patriot füze sisteminin İsrail’in korunması doğrultusunda Türkiye’ye yerleştirildiğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest El Minar haber kanalına verdiği röportajda, NATO’nun Türkiye topraklarına Patriot füze sistemi yerleştirilmesi girişimini değerlendirdi.

Mihmanperest bu konuda “Bir süre önce Türkiye’ye yaptığım ziyarette bu ülke yetkilileriyle bölge meselelerini görüştüm. Türkler, Türkiye’yle Suriye arasında askeri çatışma çıkabileceğine, böyle bir sistemin de Suriye’nin füze saldırısına karşı kullanılması için Türk topraklarına yerleştirilmesi gerektiğine inanıyorlar” dedi.

Mihmanperest daha sonra “Fakat İran’a göre batılı ülkeler ve NATO, Siyonist İsrail’in İran’a karşı askeri maceracılık girişiminde bulunması ve İran da buna karşılk vermesi halinde, bu patriot füze sistemiyle İsrail’e destek olabilmek için bu sistemi Türkiye topraklarına yerleştirdi” şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihmanperest ayrıca “Patriot füze sisteminin Türkiye topraklarına yerleştirilmesi İsrail’in menfaatleri ve bu Siyonist rejimin desteklenmesi doğrultusunda” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı