DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Prof. Dr. Adnan Ebu Amir: İsrail hiç bu derecede başarısız olmamıştı

“İsrail uzmanı” olarak bilinen Gazze Şeridi’ndeki Ümmet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adnan Ebu Amir, İsrail’in başarısız olduğunu ifade ederek, “İsrail, uğruna Gazze’ye savaş açtığı hiçbir hedefi gerçekleştiremedi. Daha önceki saldırılarında da hiç bu derecede başarısız olmamıştı. İsrail çocukları, kadınları öldürmek ve sivillerin başlarına evlerini yıkmaktan başka birşeyde başarılı olmadı” dedi. Ebu Amir, İsrail medyasının Gazze saldırılarına yönelik “dört boyutlu hezimet” kavramını kullanıldığını ve bununla “güvenlik, askeri, ekonomik ve stratejik” anlamda İsrail’in başarısız olduğuna işaret edildiğini söyledi.

Filistin direniş örgütlerinin düzenledikleri “önemli operasyonlarını” video kayıtlarıyla belgelemesinin, kendisini “yenilmez” olarak gören İsrail’e “bir tokat” olduğunu ifade eden Ebu Amir, şöyle devam etti:

“Filistinli örgütler, İsrail ordusunun en iyi onlarca askerini öldürdü. Başta Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları olmak üzere, direniş örgütleri, İsrail’i, yıkmayı amaçladığı tünelleri kullanarak vurdu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı