DÜNYAHABERLERİran

Rızai: Amerika İran ile anlaşmaktan başka çaresi yok!

İran İslam Cumhuriyeti nizamı maslahatını teşhis kurulu sekreteri, Amerika’nın İran ile anlaşmaktan başka bir çaresinin bulunmadığını bildirdi.

İRİB İkinci kanalında katıldığı bir programda konuşan İran İslam Cumhuriyeti nizamı maslahatını teşhis kurulu sekreteri Muhsin Rızai, Amerikalıların İran’a askeri saldırıda bulunma gücüne sahip olamadıklarını ve artık yaptırımları da bundan fazla şiddetlendiremediklerini, bunun için de görüşmeye mecbur kaldıklarını ve anlaşmaktan başka çarelerinin olmadığını söyledi.

Amerikalıların görüşmeleri nükleer meseleden İran’ın füzeler meselesine çekmeye çalıştıklarını ve meseleyi saptırmak istediklerini belirten Rızai, görüşme masasına yanlış işaretler iletmenin, Amerikalıların en önemli hatası olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti nizamı maslahatını teşhis kurulu sekreteri, ABD başkanının büyük yetkiye sahip olduğunu ve kongrenin son kararını veto edebileceğini ama asıl meselenin yaptırımlar da dahil meseleye nasıl girilmesi gerektiği hususunda ABD başkanının kapasite ve idarecilik gücü olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı