DÜNYASon Dakika

Ruhani: Filistin Milleti yalnız kalmayacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Filistin milletinin yalnız kalmayacağını belirterek, ‘’Biz direniş sayesinde kesinlikle zafer elde edeceğiz’’ dedi.

Kudüs Günü yürüyüşüne katılan Ruhani, ‘’ Müslüman halkın isteklerinden biri bölgenin güvenliğidir ve güvenliğin teminin yollarından biri Müslüman halkın kendi toprakların olabilmeleridir’’ dedi.

Filistin halkının 70 yıldan beri kendi vatanından uzak kaldığını ifade eden Ruhani, ‘’hiçbir uluslar arası kanun ve kurala ve insani ilkelere bağlı olmayan işgal güçleri Filistin topraklarını işgal etmiştir’’ dedi.

Siyonist rejimin, İstikbar ve ABD’ni bölgedeki üstü konumunda olduğunu ifade eden Ruhani, ‘’Siyonist rejimle mücadele etmek isteyen ve bölgede huzur ve istikrar isteyen hiçbir ülke İstikbar tarafından hoş karşılanmamaktadır’’ dedi.

Ruhani, ‘’Bugün İslam dünyasının ayrışması, tekfirci ve terörist gurupların bölgedeki varlığı ve teslimiyet çizgisinin varlığı ile Filistin ülkülerinden uzaklaşmaktayız, bu ülkülere ulaşmak için Mslümanların birliği, terörist ve tekfirci guruplarla mücadele ve direniş, cihat çizgisinden başka yolumuz yoktur’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı