DÜNYA

Ruhani: İran’ın ilmi gücü gurur verici düzeyde

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran’ın ilmi alandaki gücünün milli bir gurur olduğunu belirterek, ”İlmi açıdan önemli ilerleme kaydettik” dedi.

İRNA’nın haberine göre, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün akşam Kültür İnkılabı Yüksek Şurası oturumunda yaptığı açıklamada, ”Rahmetli İmam Humeyni (r.a), kültürü bir kimlik ve halkın varlığını da İslami hareketin bekası ve zaferi için maya olarak görüyordu’ dedi.

Ruhani, özellikle dünya emperyalizmi başta olmak üzere dünya genelinin, İran’da dünyanın askeri açıdan güçlü bir yönetiminin dini bir lider ve milyonluk halk kitlesi tarafından devrileceğinin tahmin bile edilmediğini zira  dikta Şah rejimine karşı zaferin kültür hareketinin bir sonucu olduğunu belirterek, bu durumun bugün de ülkenin birliği, sorunların çözümü ve ülkenin kalkınmasında  en önemli unsuru olabileceğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı Ruhani, İran’ın kök hücre bilimi, yeni teknolojiler gibi bir çok alanda  çok önemli ilerleme kaydettiğini belirterek, bu gelişmelerin İran’da ciddi bir iş sahasına vesile olduğunu ve bu bilim alanının artık ticarileştiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı