DÜNYAİranSon Dakika

Ruhani: nükleer zafer, kapsamlı zaferlerin başlangıcı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer kazanımı, kapsamlı zaferler ve başarıların başlangıcı olarak niteledi.
Cumhurbaşkanı Ruhani bugün bakanlar kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, nükleer zaferin, sırf nükleer alanda zafer elde etmek için değil, diğer alanlarda da zafere ulaşmak için de olduğunu belirtti.
Nükleer kazanımı, diğer kazanımlar için bir başlangıç olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Ruhani, İslami Şura Meclisi seçimlerinin daha görkemli ve coşkulu bir biçimde bütün halkın katılımıyla düzenlenmesine vurgu yaptı.
Ülke için halkın karar verdiğini ifade eden Ruhani, Rahmetli İmam Humeyni’nin “esas ölçünün halkın oyu” olduğuna inandığını hatırlattı.
Cumhurbaşkanı Ruhani, ülke yetkililerine seslenerek, yaptırımların kaldırılması ardından ekonomide büyük bir hareketin yapılması gerektiğini ifade etti.
Yatırım ve teknoloji cezbine vurgu yapan Ruhani, güvenliğin temini ve görkemli ve sağlıklı seçimlerin düzenlenmesi gibi 3 önemli görevin, yetkililerin üzerinde olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Ruhani, finans, bankacılık, taşımacılık ve diğer alanlardaki haksız yaptırımların tümünün kaldırılmasını, büyük bir başarı ve kazanım olarak niteledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı