DÜNYAHABERLER

Rusya Müslümanlarından İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Fransız Gençlere Yazdığı Mektuba Destek

Rusya Müslümanları, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin Fransız gençlere yazdığı mektuba destek verdiler.

Muhabirimizin bildiriğine göre  Rusya Müslümanları  Fransa’nın Moskova büyükelçiliği karşısında protesto gösterisi düzenleyerek  İran İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin Fransız gençlere yazdığı mektubun görüntüsünü taşıyan pankartlar açarak bu mektubu desteklediler. 

Rusya Müslümanları  bu protesto gösterisinde Fransa dahil Batılı ülkelerde İslam Peygamberi saa’e saygısızlık ve hakaretin ifade özgürlüğü olduğunu ancak Holokost’tan söz etmenin ve araştırma yapmanın bile  suç sayıldığını eleştirdiler. 

Rusya’nın 30 milyonluk müslüman topluluğu, tanınan dini isimler ve de  bu ülke bulunan İslami ülkelerin büyükelçilikleri  bildiriler yayımlayarak  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un  son hakaretleri desteklemesi yönündeki açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdiler. 

İslam İnkılabı Lideri   Fransa cumhurbaşkanı  Macron’un  Allah Resulüne yapılan hakaretler hususundaki  açıklamalarının ardından  Fransa gençlerine hitaben bir mektup yazdı. 

İslam İnkılabı Liderinin geçen Çarşamba günü Fransızca olarak  sosyal medyada yayımlanan mektubunda şu ifadeye de yer verildi: “Cumhurbaşkanınıza sorun ” Neden Allah Resulüne yönelik hakaretleri destekliyor ve bunu ifade özgürlüğü sayıyor” diye. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı