DÜNYAİNSAN HAKLARI

Şabak, İsrail askeri kaçırma girişimlerinin arttığını itiraf etti

İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”, son aylarda Filistinli esirlerle takasta kullanılmak üzere işgal askeri ve Yahudi yerleşimci kaçırma girişimlerinin yoğunlaştığını söyledi.

Şabak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçen yıl Eylül ayından bu yana Filistinliler tarafından gerçekleştirilmek istenen on bir asker ve yerleşimci kaçırma eyleminin engellendiğini ileri sürdü.

İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın dün (1 Haziran Pazar) yayınladığı raporda yer alan iddialara göre, işgal askeri ve yerleşimci kaçırma planları işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirler tarafından yapıldı. Raporda ayrıca, asker kaçırma planlarını yapan esirlerin planı uygulamak için dışarıdaki aktivistlerle işbirliği yaptıkları iddia edildi.

İşgal televizyonu 7′inci kanalı da internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, asker ve yerleşimci kaçırma girişimlerinin çoğunun son aylarda ortaya çıkarılıp engellendiğini öne sürerek, asker ve yerleşimci kaçırma girişimlerinin amacının onları işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerle takas etmek olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı