DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Sadece Suriye’de İnsanlar donarak ölmüyor

Suriye’de Muhalif teröristlerin yoğun olduğu bölgelerde halka yapılan yardımları kesmeleri ve halkın en doğal ihtiyaçlarını karşılamasına engel olmaları nedeni ile soğuktan donarak ölenleri,Suriye devletinin bir suçuymuş gibi gösterenler Avrupa ve Amerika’dan soğuktan ölenler karşısında dut yemiş bülbül gibi susmayı tercih ediyorlar.

ABD’nin bazı eyaletlerinde son günlerde etkili olan soğuk hava ve fırtına can alıyor. Ülkenin değişik bölgelerinde soğuk hava ve fırtına nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti.

ABD’nin güneyinde bulunan Kentucky’de meydana gelen selde 5 kişi yaşamını yitirirken, Arkansas’ta saatteki hızı 200 kilometreye ulaşan kasırgada 1 kişi öldü.

Ülkenin Great Lakes ve New England bölgelerinde kar ve buzlanma yaşanırken, ortabatı eyaletlerde de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Kışın ilk günü olarak kabul edilen 22 Aralık’ta kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle Michigan, New York eyaletinin yukarı kısımları ve kuzey New England bölgesinde yaklaşık 440 bin ev ve işyerine elektrik verilemedi.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde etkisini sürdüren sert hava koşullarından dolayı 700′den fazla uçuş iptal edilirken, 11 bin uçuşun ise gecikmeli olarak yapılabildiği açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı