DÜNYAİranSon Dakika

Sadık Laricani: ABD Yüksek Mahkemesi’nin kararı bir tür hırsızlıktır

İslami İran Yargı Gücü başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani, Amerikan Yüksek Mahkemesi’nin İran’ın malvarlıklarına el konulmasıyla ilgili kararının bir tür İran’ın mal varlıklarına yönelik hırsızlık olduğunu söyledi.

İRİB ajansına göre, Ayetullah Laricani, dün yargı yetkilileriyle görüşmesinde Amerikan Yüksek Mahkemesi’nin kararını kınarayarak; Amerikalıların sözkonusu mahkemede İran aleyhinde rezilce bir hüküm çıkardıklarını ve 30 yıl önce Amerika’nın işgal ettiği bir ülkede yaşanan olaydan dolayı İran’ın irtibatlandırıldığını bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

İran yargı gücü başkanı, yaşanan bu son gelişmenin nükleer anlaşma KOEP’in ruhuna aykırı olduğunu belirterek, İran hükümeti ve dışişleri bakanlığının güçlü ve kararlı bir şekilde Amerikan Yüksek Mahkemesi’nin girişimine karşı tutum sergilemesini istedi.

Amoli Laricani, açıklamasında ayrıca İran halkı ve yetkililerinin tamamının Amerika’nın kışkırtıcı girişimleri karşısında son derece dikkatli ve uyanık olmaları gerektiğini belirtirken İran Yargı Gücü’nün de bu doğrultuda üzerine düşeni yerine getireceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı