DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Salah El-Berdevil, Arap-Afrika Zirvesini Gazze ablukasını kaldırmaya davet etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, bugün (18 Kasım Pazartesi) Kuveyt’te toplanacak Arap-Afrika Zirvesi’ne katılacak Arap ve Afrikalı liderlerden Filistin davasına önem vermelerini ve Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kaldırmalarını istedi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Berdevil, Arap ve Afrikalı kuruluşların Filistin halkının temsilcisi olarak Mahmud Abbas’ı görmelerinin üzüntü verici olduğunu söyledi.

“Filistin davası Arap, Afrikalı, İslami ve insani bir davadır. Herkese düşen görev onu savunmak ve Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarma mücadelesini desteklemektir” diyen El-Berdevil, bu tür zirvelerde Filistin halkını tayin edilmiş değil halk tarafından seçilmiş bir liderin temsil etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Salah El-Berdevil, Mahmud Abbas’ın Filistin Kurtuluş Örgütü’nü gasp etmeye ve FKÖ adına uluslararası toplantılara katılmaya devam ettiğini söyledi.

Arap ve Afrikalı liderlerden halklarla ilişkilerinde demokrasiye saygılı olmalarını istediklerini ve demokrasinin daha çok istikrar getirdiğini ifade eden El-Berdevil, Kudüs’ü hedef alan Yahudileştirme faaliyetlerinin tehlikesine dikkat etmelerini ve Filistin davasını anlamsız müzakerelerin esiri haline getirmemelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı