İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Şam Kırsal Suriye Ordusunun Kontrolüne Girdi,Teröristler Yüzlerce Kayıp Verdiler

Suriye Ordusu, Şam Kırsalının Doğu Ğuta kırsalındaki el-Atibe beldesini tamamıyla kontrol altına alarak silahlı terör gruplarının hücreleri ve mevzilerini tek tek çökertip silah ve teçhizatlarını imha etti. Ayrıca iki Gün Süren çatışmalarda yüzlerce teröristi de imha etti

SANA muhabirine konuşan yetkili bir kaynak, suriye ordusunun el-Atibe beldesindeki operasyonlarını sona erdirerek beldede güvenlik ve istikrarı yeniden sağladığını belirtti.

El-Atibe beldesi Lübnan ve Ürdün başta olmak üzere sınır dışından gelen silahları silahlı terör gruplarına nakletme üssüne dönüşürken silah ve terörist kaçırılan ana yolların keşfedilmesi el-Atibe beldesinde terör hücre ve mevzilerinin hızla çökertilmesine yardımcı oldu.

suriye ordusunun beldedeki silahlı terör gruplarını kuşatma altına alıp sıkıştırarak etkisiz hale getirmeyi başardı.

Diğer yandan suriye ordusu dün el-Ub çiftlikleri Kerm el-Rasas, Zemelka ve Doğu Ğuta’nın Ayn Terma bölgelerinde hücreleri, silah ve mühimmat yuvalarını çökerttiği teröristleri ölü ve yaralı düşürdü.

Yetkili kaynak, suriye ordusunun operasyonlarda öldürülen teröristlerin arasında Fas uyruklu Muhammed el-Cize ve Sim Tafur’un bulunduğunu, Duma bölgesindeki el-Ub çiftliklerinde bir terör hücresine gizlenen silah ve mühimmatın imha edildiğini aktardı.

Kaynak, ordu birliklerinin Haresta kentinde Samsam Okulu yakınlarında yol kesen ve vatandaşları korkutan silahlı bir terör grubunun tüm elemanlarını etkisiz hale getirdiğini, Cobar ve Zemelka arasındaki Hermala köprüsünde bir terör mevzisini çökerttiğini kaydetti.

Ordu birliklerinin Huceyra beldesinde düzenlediği nitelikli operasyonda teröristlerin bir kısmını öldürürken bomba imha ekipleri Dareyya kentinde Ali İbn Ebi Talip Camisi yakınlarına yerleştirilen 30 kg ağırlığındaki bomba düzeneğini etkisiz hale getirdi.

Suriye ordusu ayrıca, Seyyide Sukeyna makamının güney doğusunda 25 teröristi ölü düşürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı