İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Şam Kırsalı Teröristlerden Temizleniyor

İslami davet sitesi, suriye haber kaynaklarından elde elde ettiği bilgilere göre, Suriye ordusu sözlerine sadık kalarak, Doğu Ğuta bölgesinin el-Garife, el-Uteyba, Kaysa ve el-Ubada beldelerini istikrar ve güvenliği yeniden sağlarken Cerba beldesinde güvenlik ve istikrarına kovuşturup sakinlerinin evlerine dönmesini sağlamak amacıyla hain kiralık teröristleri kovuşturmaya devam ediyor.

Kiralık katiller, Cerba beldesinde suriye ordusunun ağır darbeleri altında çırpınırken Cerbe’nın kuzeyinde el-Buhariye beldesiyle sınır noktasında çatışmalar yer yer devam ediyor.

Suriye ordusu düzenlediği operasyonların başlamasından kısa bir süre sonra somut sonuçlar alınmaya başlanırken teröristlerin mevzileri çökertilerek silah ve mühimmatları imha edildi. Teröristlerin çoğunluğu ordumuzun darbeleri altında tek tek ölü ve yaralı düşerken geri kalanlar kaçınılmaz kaderlerini beklemek üzere başka beldelere kaçmayı başardı.

Cerba’da düzenlenen operasyonlar el-Buhariye’deki operasyonlarla eşzamanlı gelirken suriye ordusu iki beldeyi abluka altına almayı başararak teröristlere ağır darbeler indirdi.

Yetkili bir kaynak SANA muhabirine, Cerba beldesinde çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü söyledi.

Kaynak, RPG roketleri, mühimmat, aralarında M-16 ve keskin nişancı tüfeklerinin bulunduğu Amerikan yapımı otomatik silahlar, havan topu, el yapımı bomba ve askeri çantalar yakalandığını, bununla birlikte çalıntı araba, ambulans, yolcu minibüsü ve zırhlı minibüslerin tahrip edildiğini aktardı.

Yetkili kaynağın bildirdiğine göre, önceki gün düzenlenen operasyonlarda bir kısmı yabancı uyruklu olan çok sayıda teröristle birlikte bir terör grubunun elebaşı Hasan Zevdiye’nin etkisiz hale getirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı