DÜNYAFilistinSon Dakika

Şehid Bebeğin Şehid olan babası İçin Taziye Mesajı Yayınlayan Hamas’tan İşgalciye Misilleme Tehdidi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist çetelerin evlerini yakması sonucu önce on sekiz aylık bebeğin, ardından babası Sa’d Devabişe’nin aldığı yanık yaraları sonucu bu sabah şehit olması nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan taziye mesajında Hamas, daha önce şehit olan bebeğine bu sabah şehit düşerek kavuşan Sa’d Devabişe’nin Siyonistlerin her Filistinliye karşı besledikleri kin, nefret ve terörün kurbanlarından biri olduğunu ifade etti.

Hamas hareketi yayınladığı açıklamada, Duma köyünde Siyonist terör çeteleri tarafından çıkarılan yangın sonucu yaşanan facia ve bu facianın sekiz gün sonra yenilenmesinin, Batı Yaka halkının işgalciye karşı intifadası için bir dönüm noktası olacağını belirtti.

Hamas devamla, direnişin Filistinli bebeğin intikamı için hazırlık yaptığına dikkat çekerek, babanın da bugün şehit olmasının direnişin azim ve kararlığını artıracağını hatırlattı.

Devabişe ailesinin Filistin direnişinde aldığı role dikkat çeken ve bu konuda onlarca şehit verdiğini belirten Hamas, Nablus ve çevresinde ikamet eden halktan bugün kaldırılacak cenazeye yoğun katılım göstermelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı