DÜNYAFilistin

Şehit komutanların cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı

Bugün (21 Ağustos Perşembe) öğle saatlerinde İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın şehit komutanları Muhammed Ebu Şemmale, Muhammed Berhum ve Raid El-Attar için düzenlenen cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı.

Kaynaklara göre, cenaze korteji Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’nden yıla çıktı. Cenaze törenine katılanlar, El-Kassam Tugayları’ndan şehitlerin intikamını en kısa zamanda alması ve işgal hedeflerine misilleme saldırılarında bulunmasını isteyen sloganlar attı.

Şehit komutanların cenazeleri Rafah kent merkezindeki El-Avde Camii’ne getirildi. Rafah ve Han Yunus’tan gelen binlerce Filistinlinin camiyi ve avlusunu doldurduğu ve kalabalığın sokaklara taştığı ifade edildi.
Cenaze namazının ardından Şeyh Nadir Ebu Şerh şehit komutanların menkıbelerini içeren ateşli bir konuşma yaptı. Şehitleri uğurlarken direniş iradesinin asla kırılmayacağına ve daha da güçleneceğine işaret eden Ebu Şerh, El-Kassam Tugayları’nın şehitlerin kanını yerde bırakmayacağını ve misillemenin sarsıcı olacağına inandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı