DÜNYAHABERLERMEDYA ANALİZSon Dakika

Şeyh Naim Kasım: Siyonist rejim Hizbullah’ın kudretinin farkındadır

Lübnan Hizbullah Hareketi genel sekreteri yardımcısı, siyonist İsrail rejiminin Hizbullah’ın üstün gücünü ve desteğini halktan alan bu direniş gücünün mukabele yeteneğinin farkında olduğu için Lübnan toprakları içinde yeni bir savaş başlatma cesaretini kendinde bulamadığını bildirdi.

Dün akşam İRİB ikinci kanalında katıldığı bir programda konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi genel sekreteri yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın Suriye içindeki çatışmadan dolayı asla siyonist İsrail rejiminden gaflette olmayacağını bildirdi.

Hizbullah’ın ani kararlar almadığını ve her zaman çıkma ihtimali bulunan savaş tehdidi karşısında kendi teyakkuz ve hazırlığını koruduğunu belirten Lübnan Hizbullah Hareketi genel sekreteri yardımcısı, direnişin, siyonist rejim tasavvurunu aksine her saldırıdan güçlenerek çıktığını ve bugün Hizbullah’ın askeri güç kudretinin 2006 yılında 33 günlük savaş dönemiyle mukayese edilemeyeceğini bildirdi.

Şeyh Naim Kasım, İran’ın direniş için en büyük örnek ve model olduğunu, başta İran olmak üzere Suriye’nin de Hizbullah’a ve Gazze halkına ve Filistin direnişine büyük katkı ve destek sağladığını söyledi.

Lübnan Hizbullah Hareketi genel sekreteri yardımcısı ayrıca teröristlerin destekçisi ülkelerin de artık siyaset değişikliğine gitmekte olduklarını hatırlatarak, Suriye’de terör gruplarının oluşturulması projesinin Fransa, Amerika ve Arabistan’a ait olduğunu ve bununla da Suriye yönetimini etkisiz bırakmayı amaçladıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı