DÜNYAİNSAN HAKLARIİSLAM BÜYÜKLERİ

Şeyh Zakzaki Diğer Gözünü de Kaybedebilir

Nijerya Müslümanlarının hukuk danışmanı ve aynı zamanda Şeyh Zakzaki’nin avukatı Femi Falana son zamanlarda Abuja’nın yüksek divanına bir dilekçe ileterek, Şeyh İbrahim Zakzaki’nin özgür bırakılmasını ve sağlık durumu ile ilgilenmelerini istedi.

Nijeryali avukat Abuja yüksek divanına ilettiği dilekçede, Şeyh Zakzaki’nin bir gözünün kurşun isabetinden ötürü kör olduğunu ve diğer gözünü de doktorlar tarafından fiziki muayene yapılmasına izin verilmediğinden dolayı kaybetme korkusu olduğunu hatırlattı.

Nijerya Müslümanlarının hukuk danışmanı söz konusu dilekçede, Şeyh Zakzaki’nin fiziksel durumunun kötü bir durumda olduğundan ötürü bir an önce hapisten çıkarılması gerektiği ve tedavi için İngiltere’ye sevk edilmesi gerektiğini belirtti.

Şeyh Zakzaki’nin avukatı Falana, Abuja yüksek divanına ilettiği dilekçede, söz konusu divandan Şeyh Zakzaki’nin sağlığının kötü bir durumda olmasını göz önünde bulundurarak tedavi ve gerekli işlemler için bir an önce adım atmalarını, bu konuya öncelik göstermelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı