DÜNYAFilistinİranMEDYA ANALİZSon Dakika

Seyyid Ali Hamaney: Gazze faciası İslami Vahdet’in sağlanmasını hızlandırmalıdır

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Gazze’de yaşanan facia, İslam ülkelerini kendine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu’nu iftar sofrasında ağırladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney yaptığı konuşmanın bir bölümünde Gazze faciası ve korsan İsrail’in cinayetlerine değindi.

Siyonistlerin başta Filistinli kadınlar ve çocuklar olmak üzere Gazze’de masum insanları vahşice katlettiğini belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin gösterdiği tepkinin uygun ve isabetli olduğunu kaydetti.

Gazze’deki durumun musibet boyutunda olduğunu belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, korsan İsrail İslam dünyasının gafletinden yararlanarak bu cinayetleri işlediğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca, Gazze faciası İslam ülkelerini ve müslüman milletleri kendine getirmesi ve ihtilafları bir kenara bırakarak birleşmelerini sağlaması gerektiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı