DÜNYAİran

Seyyid Ali Hamaney İran’daki seçimler ile ilgili açıklama yaptı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran halkının geçen Cuma günü seçimlere geniş bir şekilde katılıp muhteşem bir kahramanlık yaratması üzerine bir teşekkür mesajı yayınladı.

İran halkının geçen Cuma günü 11. Cumhurbaşkanlığı ve 4. Kent-Köy İslami Konsey seçimlerine çok geniş ve kalabalık bir şekilde katılarak tarihi ve muhteşem yeni bir kahramanlık örneği yaratması üzerine, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney halka hitaben bir takdir ve teşekkür mesajı yayınladı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Bürosunun Enformasyon sitesi tarafından yayınlanan bu mesajda Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ilk başta, mümin ve cesur İran halkının seçim sahnesine çok yoğun ve muazzam bir şekilde katıldığına değinerek, böylesi muhteşem bir katılımın git gide artan bir siyasi büyüme ve dürüst bir dini yönetimde ısrar edilmesi ve aynı zamanda böyle bir ihtişamı kıskanan düşmanların hep boşa konuştuklarının bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney daha sonra “Seçimlerin gerçek kazançlı tarafı şüphesiz, İlahi güce dayanarak büyük bir adım atmayı, nüfuz edilemiyen cevherini, neşeli ve kararlı yüzünü ve ümit ile inanç dolu yüreğini ortaya koymayı başaran büyük İran halkıdır” diye kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı