DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Seyyid Hasan Nasrallah’ın Vaad Ettiği, Kader Belirleyici Savaş Başlad

Bazı yerel kaynaklar Suriye ordusu ve müttefiklerinin cumartesi sabahı Halep’in doğu mahallelerindeki silahlı unsurlara yönelik operasyon başlattığını belirtmiştir.

Bu geniş kapsamlı saldırı, Halep’in tüm teröristlerden temizlenmesi amacıyla gerçekleşmiştir.

Bu arada Suriye ordusuna bağlı savaş bilinçlendirme kampanyası, Suriye savaş uçaklarının Halep kentinin kuzeyindeki silahlı unsurlara yönelik saldırısı sonucunda çok sayıda silahlı unsurun öldüğü ve yaralandığı haberini vermiştir.

Alınan bilgiye göre; Suriye ordusu hava kuvvetleri ve kara birliği Halep kentindeki “Beni Zeyd” mahallesinde bulunan silahlı unsurları hedef aldı ve bu saldırılar sonucunda, silahlı unsurlar ağır kayıplara maruz kalıp geri çekilmek zorunda kaldılar.

Bu bilgiler aynı zamanda Rusya ve Suriye hava kuvvetlerinin, Halep’in kuzeyinde bulunan “Tel Musaybin” köyündeki “El-Nusra Cephesi” ve “Ahraruş Şam Hareketini” bombaladığını işaret etmektedir.

Bu olay, Halep’in doğusunda bulunan “Kufr-Cum” köyündeki silahlı unsurların konumlarına saldırı ile aynı anda gerçekleşmiştir.

Bu olaylar, Lübnan Hizbullah’ı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın konuşmasından bir kaç saat sonra gerçekleşti.

Nasrallah şöyle dedi: Suriye’nin kuzeyindeki Halep savaşı stratejik ve büyük bir savaştır.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, bu savaşta asker sayısını arttıracağını vaat etti ve dolaylı olarak operasyonların gelecekte yoğunlaşacağına işaret etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı