DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Seyyid Hasan Nasrullah: Çözüm isteyen gider Esad’la görüşür

Hizbullah Lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye seçimlerini değerlendirdi. Beşşar Esad’a destek veren Nasrullah: “Suriye’de 7 yıllık bir başkan seçildi, siyasi bir çözüm isteyen gider onla görüşür” dedi

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Lünan içişleri ve Suriye seçimleri hakkında açıklamalar yaptı.

Nasrullah, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın arkasında olduklarını söyledi. Nasrullah, “Suriye halkı, her türlü tehdit ve engellemeye rağmen ne istediğini gösterdi. Suriye 7 yıllık başkanını seçti. Suriye’de siyasi bir çözüm isteyen gidip onunla konuşur” dedi.

İsim vermeden Türkiye ve batılı ülkeleri eleştiren Nasrullah, El Kaide ve El Nusrayı terörist örgütler listesine alarak yaşananlardan sıyrılamayacaklarını söyledi.

Nasrullah, Suriye’de savaşan çeteleri silahlarını bırakarak teslim almak zorunda olduklarını söyledi. NasrullahSuriye içinde savaşan tüm örgütleri uyardı: “Bu yaptığınızın başarısı yok. Sizin için ufuk görünmüyor. Koşulsuz silahlarınızla teslim olun, itiraf edin. Sizin için başka seçim yok.”

Hizbullahın, emperyalizmle savaşan Suriye’nin yoldaşı olduklarının altını çizen Hasan Nasrullah, kimsenin Suriye halkına nasıl yaşayacağı konusunda akıl veremeyeceğini ifade etti.

Hizbullah Lideri, Beşşar Esad ve Suriye halkını her zaman destekleyeceklerini vurguladı; ” Şu anda Suriye’nin yönetimi, Suriye halkının güvenli, konforlu kollarında olmanın mutluluğunu yaşıyor. Suriye halkını ve Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın onurlu zaferini kutluyorum. Zaferlerinizin artarak ve güçlenerek devamını diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı