DÜNYAİNSAN HAKLARISon Dakika

Seyyid Hasan Nasrullah: Suriye halkının yegane temsilcisi Beşşar Esad’tır

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, yaptığı konuşmada Suriye’de yapılan seçimleri değerlendirdi, Suriye’nin yegane temsilcisi Beşşar Esad’tır dedi.

Suriye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimine geniş bir katılım olmasını sevinçle karşıladıklarını söyleyen Nasrullah; Suriyeliler’in kendi iradeleriyle oy kullandıklarını, Suriye halkının kendi geleceklerini kurabileceklerini kanıtladığını, seçimle birlikte Suriye’nin bir ve tek olarak kalacağının ortaya çıktığını belirtti.

“Seçimlerin boykot edilmesini uman ABD ve mütefikleri için, geniş katılım büyük bir hayal kırıklığı oldu” diyen Nasrullah; bir dizi ülkede Suriyeli mültecilerin oy kullanmasının engellenmesini de kınadı.

Nasrullah; “Suriye için çözümün, seçimle birlikte kanıtlandığı üzere Beşşar Esad ile başladığı ve bittiği görülmüştür” dedi.

Suriye hükümetine karşı yürütülen savaşın, halk adına yürütülmediğinin de seçimler çerçevesinde bir kez daha ortaya çıktığını belirten Nasrallah; “Bu seçimler gösterdi ki, kim Suriye ile müzakere etmek isterse bu kişi Beşşar Esad’tır, Suriye halkının uluslarası platformdaki yegane temsilcisi kendisidir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı