DÜNYASon Dakika

Şii ve Sünni müslümanlar terörizme karşıdır

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, bölgede terörizmin yayılmasının ABD ve Siyonist rejimin planı olduğunu ifade etti.

İran İslam Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, resmi bir ziyaret kapsamında Tahran’a gelen Tunus Parlamentosu’ndan bir heyeti kabul etti.

İran ve Tunus arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilere değinen Laricani bu görüşmede, Tunus Devrimi’nden sonra farklı alanlarda bazı fırsatlar sağlanmıştır. İki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için çaba sarfetmeliyiz” dedi.

İslam dünyasında olup bitenlerin çok üzüntü verici olduğunu belirten Laricani, “Bölgedeki krizlerin devam etmesi ve terör örgütlerinin bölgeye yayılması Siyonist rejimin İslam ülkelerini zayıflatma planıdır. Bu konuda bütün Müslümanların uyanıklı olması gerekir” açıklamasında bulundu.

İran Meclis Başkanı, ABD ve Siyonist rejimin müslümanlar arasında böl ve yönet politikasını yürüttüğüne dikkat çekerek, “Gerek Şii, gerekse de Sünni müslümanlar terör eylemlerine karşıdır. Fakat Vahhabilik gibi bazı fırkalar dünya güçlerinden destek alarak, İslam dünyasında ihtilaf çıkarmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

İran’ın İslam dünyasında birlik ve beraberliğin ön plana alınmasından yana olduğunu vurgulayan Ali Laricani, bazı ülkelerin tam tersine İslam dünyasını bölüp parçalamaya çalıştığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı