DÜNYAFilistin

Silahlı Filistinliler Batı Şeria’nın Nablus Kentindeki İki Caddeyi Trafiğe Kapattı

Nablus kentinin doğusundaki Belata Mülteci Kampı hizasındaki Kudüs ve Ruveycib caddeleri bu sabah (13 Nisan Pazartesi) dün gece güvenlik birimlerinin kamp sakinlerinden bir genci ateş edip yaraladıktan sonra gözaltına almasını protesto eden silahlı kişiler tarafından kapatıldı.

Yüzleri maskeli ve silahlı onlarca genç bu sabah Kudüs ve Ruveycib caddelerinde barikatlar kurarak ve otomobil lastiği yakarak trafiği engelledi.

Yol kapatma eyleminin Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Belata Mülteci Kampı’nda Muhammed Cuma Et-Tayravi isimli genci ayağından yaraladıktan sonra gözaltına almasını protesto amacıyla gerçekleştirildiği ve gençlerin Et-Tayravi’nin gözaltına alınmasını taraflar arasındaki ateşkes anlaşmasının ihlali kabul ettikleri bildirildi.

Belata Mülteci Kampı’nda yaklaşık iki aydır Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleriyle kamptaki silahlı gruplar arasında gerginlik yaşanıyor.

Güvenlik güçleri dün akşam kampa baskın düzenleyerek Muhammed Cuma Et-Tayravi isimli genci gözaltına aldı. Baskın sırasında güvenlik güçleriyle silahlı gruplar arasında çatışmalar yaşandı. Et-Tayravi’nin gözaltına alınmadan önce güvenlik güçlerince ayağından yaralandığı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı