DÜNYAHABERLERİran

Şimon Perez, İran İslam Cumhuriyeti’ni hedef alan açıklamalarda bulundu

İşgalci İsrail Başkanı Şimon Perez dün bir yandan, İran’la barışmaya hazır olduklarını dile getirirken diğer yandan İran’ı terörü desteklemekle suçladı.

Siyonist Başbakan Netanyahu’yla birlikte 44. Dünya Ekonomik Forumunun Yıllık Toplantılarına katılmak üzere İsviçre’nin Davos kentine giden işgalci İsrail Başkanı Şimon Perez dün yaptığı bir açıklamada “İsrail, İranlılarla barışmaya hazır” dedi.

Daha önce de bu tür açıklamada bulunmuş olan Perez bu hususta “İsrail’i ilgilendirdiği kadarıyla biz İran halkıyla barışmaya hazırız. Onlar hiçbir zaman bizim düşmanımız değillerdi” şeklinde konuştu.

Siyonist İsrail’in kötü polisi olarak Netanyahu’nun yanında genelde iyi polis rolünü oynamaya çalışan Perez, açıklamalarının devamında İran’ı bir kez daha “asrın terör merkezi” olarak tanımlayıp “İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin bugün Davos zirvesinde yaptığı konuşmasında barış görüşmeleri sürecini desteklediğini ve Lübnan Hizbullah grubunu desteklemekten vazgeçeceklerini dile getirmesi gerekiyordu” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı