DÜNYAFilistin

Sisi ve Netanyahu ayda iki kez görüşüyor

Siyonist İsrail televizyonu, Mısır cumhurbaşkanı Sisi ve terör rejimi başbakanı Netanyahu’nun telefon görüşmelerini ifşa etti.

Sözkonusu televizyon, Sisi ve Netanyahu’nun ayda iki kez telefonla görüştüklerini ve güvenlik koordinesi ve stratejik işbirliği konusunu ele aldıklarını bildirdi.

Habere göre, İsrail ve Mısır arasında barış şu anda soğuk gibi gözükse de, aksine taraflar arasında güvenlik işbirliği daha da artmış durumdadır.

Siyonist İsrail televizyonu, İsrail’in Mısır’daki büyükelçisinin yaptığı açıklamada, Sisi’yle bir kaç kez görüştüğünü bildirdi.

İsrail büyükelçisi, kendisiyle görüşen Mısır milletvekili Tevfik Akaşe’yle bir milletvekilinin ayakkabı fırlatmasına da temasla, sözkonusu hadisenin ardından Akaşe’nin kendisini telefonla aradığını ve Tel Aviv ziyaretinde ısrarlı olduğunu söylediğini bildirdi.

(Bu arada siyonist işgal rejim başbakanı Netanyahu, dün Mısır’ın işgal rejimi nezdindeki büyükelçisi Hazım Hayrat ile bir araya gelerek görüşme yaptı.

Siyonist işgal rejiminin genel radyosu tarafından yayınlanan habere göre, Netanyahu’nun çalışma bürosundan yapılan açıklamaya göre Netanyahu, Mısır büyükelçisi Hazım Hayrat ile bir araya gelerek Mısır – İsrail ilişkileriyle ilgili bazı konuları, birtakım bölgesel sorunları, Filistinlilerle “barış” çalışmaları konusunu ve daha başka konuları görüştü.

Mısır, Muhammed Mursi’nin cumhurbaşkanlığına seçilmesinden sonra Kasım 2012’de siyonist işgal rejimini düşman addederek nezdindeki büyükelçisini çekmişti ve üç yıldan fazla zamandır büyükelçi düzeyinde bir temsilcisi bulunmuyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı