DÜNYAFilistin

Siyonist Blok lideri Isaac Herzog: “Devabişe Ailesine Yapılan Saldırı İsrail’den Kovulmamızı Hızlandıracak”

Siyonist işgal rejimi parlamentosu Kenesset’teki partilerden Siyonist Blok lideri Isaac Herzog, Siyonist çetelerin Devabişe ailesine yönelik yaptığı ve iki kişinin yanarak ölmesiyle sonuçlanan cinayetin İsraillilerin Filistin topraklarından kovulmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Devabişe ailesinden Sa’d Devabişe’nin bugün daha önce aldığı yanıklar yüzünden şehit olmasından sonra açıklama yapan Siyonist lider Herzog, Duma veya başka yerlerde yerleşimci çetelerin yaptığı cinayetlerin kendilerinin ikamet ettikleri topraklardan çıkarılıp kovulmalarına yardımcı olacağını ifade etti.

Siyonist çetelerin geçen hafta Nablus’un Duma köyünde Filistinli Devabişe ailesinin evini yakması sonucu 18 aylık Ali şehit olmuş, aileden üç kişi ikisi ağır olmak üzere yaralanmıştı. Baba Sa’d da bugün şehit olurken, anne ve diğer çocuğu hastanede tedavi görüyorlar. Annenin durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Filistin halkına karşı kin, nefret ve dışlayıcı bilgi ve kültürle büyütülen Siyonistler fırsat bulduklarında Filistinlilere saldırmakta, evlerini ve araçlarını kundaklamakta, ticaretlerine ve tarım arazilerine zarar vermekte, kutsal mekanlarının hürmetini çiğnemektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı