DÜNYAFilistin

Siyonist işgalci, UNRWA’nın gıda depolarını vurdu

Gazze’deki mazlum halkın bir yandan evlerini başlarına yıkarken bir yandan da alt yapı hizmetlerini tahrip etmek suretiyle onları perişan bırakmak isteyen siyonist işgalci aynı zamanda tüm gıda kaynaklarını imha etmek suretiyle onları aç bırakarak öldürmeyi hedefliyor. Bu amaçla özellikle sebze ürettikleri arazilerine kasten yangın roketleri atıp ürünlerini tarlalarında imha etmeye çalışan siyonist işgalci son olarak da Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Gazze’deki gıda depolarına saldırdı.

Filistin’deki haber kaynaklarının verdiği bilgiye işgalci siyonist işgal ordusunun tankları Gazze’ye yönelik vahşi saldırılarında Gazze şehrinin doğusunda yer alan ve UNRWA’nın Gazze’deki mağdurlara gıda yardımı dağıtmak amacıyla oluşturduğu en büyük yardım deposunu hedef aldı. Saldırının Gazze sınırlarına konuşlanan tanklar tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

İşgalci saldırganlara ait tankların yangın roketleri attığı ve gıda deposunda yangına neden oldukları bölgedeki Filistinli sivil savunma ekiplerinin acilen müdahale ederek yangını söndürmek istedikleri ancak işgal güçlerinin bunu engellemek amacıyla saldırıyı yoğun bir şekilde sürdürdükleri ifade edildi. İşgalci saldırganlar bu yoğun saldırılarıyla depoda yangına müdahale etmek isteyen sivil araçların yanaşmasını da engellediler.
Haber kaynakları bunun, siyonist işgalcilerin özellikle gıda maddesi depolarını hedef alan vahşi saldırılarının ilki olmadığına, 2008 sonunda başlattıkları saldırılarında da UNRWA’nın gıda maddelerinin bulundurulduğu yardım depolarını kasten hedef alan saldırılar gerçekleştirdiklerine dikkat çektiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı