DÜNYAHABERLER

Siyonist İsrail ile Mücadelede Tek Yol Direniştir

İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, direnişin, terör rejimi İsrail ile mücadelede tek yol olduğunu söyledi.

Salihi, Tahran’da düzenlenen Dünya İslam Alimleri ve İslami Uyanış Konferansı’nda yaptığı konuşmada; ırkçı İsrail ile mücadele konusuna değinerek geçmişte olduğu gibi bugün de siyonist İsrail ile en iyi mücadele yolunun direniş olduğunun görüldüğünü söyledi.

Salihi, terörü bölgenin en büyük sorunu olarak nitelerken, Lübnan ve Filistin’de son yıllarda direnişin zafer kazanmasının, siyonist İsrail ile sözde barış gerçekte ise zillet görüşmelerinin bir manasının olmadığını gösterdiğini belirterek; ‘direnişin zaferleri de açık bir şekilde bu rejime karşı mücadelenin ancak direniş olduğu gerçeğini ortaya koymuştur’ dedi.

İran dışişleri bakanı, bazı güçlerin insanlık aleyhindeki baskılarına temas ederek, Müslümanların bugün düşmanların komplolarını etkisiz hale getirmek için en iyi yolun vahdet olduğunu ve bunun için Müslümanların vahdeti güçlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Ali Ekber Salihi, Suriye konusuna da temas ederek, Suriye buhranında dış güçlerin müdahalelerinin bu ülkedeki buhranın devam etmesine ve daha da karmaşık bir hal almasına neden olduğunu belirterek; Suriye buhranının sona erdirilmesi için her kesin Suriye yönetimi ve muhalifleri arasında siyasi görüşmelerin gerçekleşmesi ve sorunun bu yoldan halledilmesi için çalışması gerektiğini dile getirdi.

Salihi, düşmanların bölgede güvensizliği sürdürmek için Suriye buhranını kullandıklarını belirterek bölgenin güvenliğinin Suriye buhranıyla direkt irtibatlı olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı