DÜNYAFilistinSon Dakika

Siyonist Kaynaklar: Kudüs İntifadası Ramazan Ayında Yayılacak

Siyonist Analist Yoni Ben Menachem Filistin ve Siyonist Rejim sahnesinde yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek şunları yazdı: İntifadayı yayma ve artırma arifesinde olan Filistin sahnesinde, mevcut güvenlik durumunu etkileyebilecek iki önemli gelişme bulunmaktadır.

İlk gelişme, Birleşmiş Milletler Hukuk Komitesi başkanlığında Siyonist Rejimin seçimiyle alakalıdır. Bu komite, bu kuruluştaki en önemli ve ana 6 komiteden biridir ve Siyonist Rejimin bu yeni başarısı Siyonistlerin böylesi bir yöne ulaşmasına engel olamayan Filistinlilerin siyasi ve diplomasi çözüm yoluna olan ümitsizliklerinin daha da artmasına neden olacaktır.

Diğer bir gelişme, Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Arap barışı planına karşı çıkmasıdır. Bu konu da Filistinlilerin birden fazla seçeneğinin olmamasına neden olacaktır ve bu seçenek, Fransa barış planını ilerletmeye çalışmaktır.

Siyasi planların ve çabaların başarısızlıkla sonuçlanması ve Fransa barış planına zorlamak için Siyonist Rejime karşı uluslararası alanda yapılan savaşla eş zamanlı olarak direniş operasyonlarının Ramazan Ayında artması muhtemeldir.

Tel Aviv’deki son operasyonlar, Filistinliler için bir başarı ve Siyonist Rejime büyük bir darbeydi ve işte bu konu, direniş operasyonlarının artmasına ortam hazırlayabilir. Çünkü Filistinli genç gruplar bireysel operasyonlar yapmaya teşvik ediyorlar ve Siyonist Rejim de bu operasyonlarla mücadele etmek için birçok zorlukla karşı karşıyadır.

Siyonist Rejim, direniş operasyonlarını gerçekleştirenleri tespit etmek ve tutuklamak için istihbarat azlığı ve zorluklarla karşı karşıyadır. Çünkü bu kişiler belirli bir gruba bağlı değiller ve kendi hedeflerini şahsi olarak belirlemekteler. Bu konu onlara akıllarındaki hedeflerini dikkatlice seçebilme ve Siyonist Rejimi gaflete düşürme imkânı vermektedir.

Önleyici Çözümler

News One Haber sitesi yazarı şu ifadelerde bulundu: “Siyonist Rejim Üçüncü Filistin İntifadası ile mücadele etmek için direniş hareketini gerçekleştirenlere direk ateş açma, Filistin yerleşim bölgelerine geniş çaplı saldırılar düzenleme, Filistinlilerin evlerini yıkma ve onları sürgün etme gibi caydırıcı çözümler ve eylemler düşünmelidir.”

Daha önce Siyonist Rejim hükümetinde Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde yargı danışmanı olan İbrahim Vekhteri; üniversiteli gençler olmak üzere, Filistinli geçlerin direniş operasyonları gerçekleştirmelerinin ve Yahudileri öldürmek için silahlanmalarının sebebinin ümitsizlik olduğu iddiasında bulundu.

İbrahim Vekhteri ayrıca, Filistinli gençlerin geçtiğimiz yıl Kasım ayının başından itibaren gerçekleştirdikleri direniş operasyonlarının Filistin camilerinde ve sosyal ağlarda yapılan teşvikler sonucu meydana geldiği iddiasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı