DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Siyonist politikacılar açlık grevi eylemini bastırmak istiyor

Filistinli Esir Kulübü Avukatı Cevad Bulas, bugün (9 Haziran Pazartesi) Ofer Cezaevi’nde tutulan idari hapis cezası mahkumu esirlere dayanarak yaptığı açıklamada, bazı Siyonist politikacıların ne pahasına olursa olsun açlık grevi direnişini bastırarak sona erdirme çabaları yürüttüğünü söyledi.

Avukat Cevad Bulas ile Ofer Cezaevi’nde görüşen idari hapis cezası mahkumu esirler, cezaevi idaresi heyetinin esirlerle birkaç kez görüşme yaptığını ve taleplerini tüm ayrıntılarıyla dinlediğini bildirdi.

Cezaevi idaresi heyetinin esirlerin sorunlarını çözmeye hazır olduğunu söylediğini kaydeden esirler, heyet üyelerinden bazılarının açlık grevi eylemini esirlerin taleplerini karşılayarak sona erdirmeleri yönünde siyasilerden kendilerine yeşil ışık yakılmadığını söylediklerini ifade etti.

Esirlerin açlık grevi eyleminin ne pahasına olursa olsun başarısız olmasını isteyenler olduğu ve söz konusu çevrelerin esirler tarafından mantıklı bir çözüm önerisi sunulabileceğini hissettiği sonucunu çıkardıklarını belirten Bulas, esirlerin eli kolu bağlı beklemeyeceklerini vurguladıklarını söyledi.

İdari hapis cezası uygulamasını protesto için işgal zindanlarında Filistinli esirlerin başlattığı açlık grevi eylemi 47′inci gününü doldururken bazı esirlerin sağlık durumunun tehlikeli bir şekilde kötüye gittiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı