DÜNYA

Siyonist tekfirci şeyhler iğrenç fetvalarını vermeyi sürdürüyor

IŞİD terör örgütünün anası olan Vahabilik, Müslümanlar için utanç kaynağı olmaya devam ediyor! Vahhabi müftü Vatikan-Telaviv ikilisine yakışan iğrenç bir fetva yayınladı.

Arabistanlı Vahhabi tekfirci müftülerinin ABD, İsrail ve IŞİD’e hizmet etmek için yayınladıkları fetvalara bir yenisi daha eklendi. Arabistan’daki en büyük dini mercii sayılan Ulema Heyeti Üst Kurulu üyelerinden Salih Fevzan’ın yayınlanan video kaydında, tekfirci Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı teröristlerin Iraklı kadın ve kızlarını alıp satmasını onaylayarak bu alım satımın helal olduğunu belirtti.

Salih el-Fevzan”ın yayınlanan video kaydında şunları söyledi: “IŞİD’in Iraklı kadın ve kızları alıp satması helaldir ve şer’i hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.”

Vahhabi selefi terör örgütü IŞİD’in Irak’ta Ezidi Kürtlerin anavatanı Sincar’a saldırmasının ardından yurtlarını terk eden bazı savaş mağdurları da Şanlıurfa’ya sığındı.

Viranşehir ilçesindeki Ezidi köylerine canlarını zor atan kadın, çocuk ve yaşlı birçok mağdur, yaptığı açıklamalarda “Ölenlerimizden geçtik. Bir mal gibi satılmak üzere kaçırılan kadınlarımızın kurtarılmasını istiyoruz. Herkes bu zulüm karşısında birleşip namusumuzu IŞİD’in elinden kurtarsın.” şeklinde konuştu.

Irak İnsan Hakları Bakanlığı Sözcüsü Kamil Amin de dün IŞİD’in elinde yüzlerce Ezidi kadın olduğunu doğruladı. Amin, IŞİD’in Sincar bölgesine yaptığı saldırıların ardından kaçırdığı kadınları Musul’daki bazı okullarda alıkoyduğunu söyledi.

Yezdilerden Bekir İlyas, 500′e yakın kadın ve kızların IŞİD üyeleri tarafından kaçırıldığını iddia ederek, “Kimi esir alındı, kimi kuma olarak satıldı. Genç kızlarımız ise Arap yarımadasına götürüldü. Burada zenginlere 5 bin dolar gibi paraya satılmaya başlandı” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı