DÜNYAHABERLERSuriye

Siyonist uzmandan Suriye’nin füze gücüne itiraf

Siyonist askeri uzman Tal Anber, işgal altındaki Filistin’in Kuzeyinde yaşanan gelişmelere dikkat çektiği açıklamasında Suriye’nin füze savunma sisteminin güçlü olduğunu , zira son 35 yılda Şam yönetiminin ilk kez olarak bir Siyonist savaş uçağını düşürmeyi başardığını ifade etti.

El-Alem’in bildirdiğine göre Siyonist askeri uzman Anber, Suriye hava savunma sisteminin yıllarca savaşa rağmen herhangi bir hasar almadığını kaydederek, söz konusu hava savunma sisteminin Suriye ordusunun en önemli sistemlerinden biri olduğu ve sürekli yoğun güvenlik önlemleriyle korunduğunu belirtti.

Siyonist askeri uzman açıklamasının devamında şöyle dedi: Ruslar’ın Suriye’de S-300 füze sistemi ve gelişmiş radarlar konuşlandırmasına rağmen, Suriye ordusunun Siyonist rejimin savaş uçağını düşürmek için fırlattığı füzede herhangi bir müdahalesi yoktu. Ortadoğu’da SA-5 füzesiyle donatılan ilk ülke Suriye’ydi; Hafız Esad’ın söz konusu füzeleri almaktan hedefi Lübnan savaşında siyonist İsrail’e karşı hava sahasında üstün konuma ulaşmaktı.

Siyonist uzman ayrıca Suriye yönetiminin gelişmiş kısa menzilli hava sistemine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı