DÜNYAHABERLER

Siyonist yazar Alex Fishman, Nasrullah’ın tehditlerinin ciddiye alınmasını istedi

Korsan İsralli yazar Alex Fishman, sözüne sadık olan Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah’ın son savurduğu tehditlerinin ciddiye alınmasını istedi.
Yedioth Ahronot gazetesinin askeri uzmanlarından Alex Fishman, Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın önceki akşam yaptığı konuşmasındaki uyarı ve tehditlerinin dikkate alınması, İsrail’deki karar merkezlerinin Nasrullah’ı iyi dinlemesi gerektiğini söyledi.
Arap liderlerin İsrail’le ilgili duruşlarını önemsememek gerektiğini belirten Fishman, “Fakat Arap dünyasında rejimlerin dışında kalan istisnai liderler var. Nasrallah gibi.. Eğer bizi tehdit ettiyse ciddiyetle dinlemek gerekiyor” dedi.
Fishman “Bu adam (Nasrullah) tehdit ettiği şeylere bağlı kaldı. Söylediklerine ve yaptıklarına mutabık çıkan bir çok husus var. Nasrullah, Esad’ın saldırı sonrasında yaptığı tehditleri tekrarladı. Bu tehditlerden birisi de Golan’ın halk direniş cephesi olmasıdır. Esad ve Nasrullah, Golan’la ilgili bu tehdidi savuruyorsa ciddiye almamız gerekiyor” dedi.
Fishman, yazısının devamında “Lübnan İkinci Savaşı’nda Nasrullah’ın hitap sanatı” adlı kitabın yazarı olan İsrailli albay Albay Ronen Cohen’den alıntılar yaptı. Cohen, şu hususları vurguluyor: Nasrullah’ın 2006′daki Lübnan ikinci savaşında savurduğu tehditlerin hepsi gerçekleşti. Bazıları, sadece 24 saat içinde gerçekleşti. Fakat sukunet dönemlerinde tehditlerin hemen gerçekleştiğini görmüyorsunuz. Bazen zaman alabiliyor.”
Hizbullah’ın Gazze ve Sina’da ayak ve ellerinin olduğu gibi artık İsrail-Suriye sınırında da ayak ve kollarının olduğunun idrak edilmesi çağrısında bulunan İsrailli subay, “Nasrullah, gayet netti. Golan’daki direnişe yardım edeceğini söyledi. Fakat, burada yardımla neyi kasdettiğini araştırmamız gerekiyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı