DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Siyonist yerleşimciler El-Hüda Camii’ne saldırı düzenledi

Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Yahudi yerleşimcilerin Beytlahim’in batısındaki El-Ca’be köyünde bulunan El-Hüda Camii’ne düzenledikleri saldırıyı kınadı.

Şeyh Muhammed Hüseyin konuyla ilgili yayınladığı bildiride, El-Hüda Camii’ne düzenlenen saldırının İbrahim El-Halil Camii’ndeki katliamın yıldönümüne ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların devam ettiği bir döneme denk geldiğini söyledi.

Aynı zamanda Mescid-i Aksa imam ve hatibi de olan Şeyh Muhammed Hüseyin, işgal yönetiminin Filistinlilere ait kutsal değerleri fanatik Yahudilerin oylarını kazanmak için seçim malzemesi haline getirdiğini belirterek, camilere saldırının çatışmayı alevlendirmeyi hedefleyen sistematik bir program olduğunu, başkalarının dini ve insani değerlerini hiçe saymanın göstergesini teşkil ettiğini dile getirdi.

Filistin’deki camilerin işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin sistematik saldırılarına maruz kaldığını bildiren Şeyh Muhammed Hüseyin, semavi dinlerin ibadet mekanlarına saygı duyduğunu ve onları çatışmaların dışında tuttuğunu söyledi.

Filistin Müftüsü, vatandaşlardan camileri onarmalarını ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı onları savunmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı