DÜNYAİNSAN HAKLARI

Siyonistler Batı Şeria’da direnişin alevlenmesinden korkuyor

İsrail eski dışişleri bakan yardımcılarından Yossi Beilin, Filistinlilerle çatışmaya kalıcı çözüm bulma çabalarının tehlikelerine dikkat çekerek, söz konusu çabaların büyük bir başarısızlıkla sonuçlanacağını ve Batı Yaka’da güvenliğin tamamen çökeceğini ifade etti.

İşgal televizyonu ikinci kanalının bugün (23 Nisan Çarşamba) yayınladığı habere göre, Beilin, geçici sınırlarla kurulacak bağımsız Filistin devleti ilanıyla veya şu anda sadece sivil yetkileri bulunan Batı Yaka bölgelerinde Filistin Yönetimi’ne daha çok güvenlik yetkisi vererek Filistinlilerle geçici bir anlaşma imzalama çağrısında bulundu.

Bu arada, Arap işleri yorumcusu Avi Issacharoff, Filistin Yönetimi’nin müzakerelerin yeniden başlamasını istediğini ve müzakerelerin dondurulmasının Batı Yaka’da varlığını tehdit edecek bir patlamaya yol açabileceğine inandığını söyledi.

Issacharoff, Filistin Yönetimi’nin müzakerelerin çökmesinin Batı Yaka’da direnişi alevlendirmek ve Şeyh Raid Salah liderliğindeki İslami Hareket ile işbirliği yaparak Mescid-i Aksa’da işgal polisiyle çatışma çıkarmak isteyen Hamas Hareketi’nin işine yarayacağının farkında olduğunu iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı