DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIKÜLTÜR & SANAT

Siyonistler Müslüman Halkların Dikkatini Suriye’ye Çekerken, Filistin Halkına İşkence Yapmaya Devam Ediyorlar

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri dün (5 Eylül Perşembe) Filistinli bazı gençleri gözaltına almak için Kudüs’e bağlı Silvan beldesi Vâdi Hulve Mahallesi’ne baskın düzenledi.

Vâdi Hulve Bilgi Merkezi ekibinden edinilen bilgiye göre, çok sayıda Yahudi yerleşimci bugün ikindi saatlerinde Silvan beldesi “Ayn Silvan” bölgesine ayin yapmaya gitti. Filistinli çocukların ve gençlerin Yahudi yerleşimcilerin baskınını protesto amacıyla Filistin bayrakları ve “Seni seviyoruz ey Silvan” yazan pankartlar açmaları üzerine yerleşimcilerin Filistinli çocuklara ve gençlere saldırdığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Silvan beldesine baskın düzenleyerek çocukların ve gençlerin ellerinden Filistin bayraklarını ve pankartları aldığı ve gözaltına almakla tehdit ettiği, Yahudi yerleşimcilerin kışkırtıcı davranışlarda bulunduğu ve bölgede gerginliğin sürdüğü ifade edildi.

Bu arada, Cebel Ez-Zeytun’daki Yahudi yerleşkesinde yaşayan yerleşimcilerin dün gece Es-Savane Mahallesi’nde Filistinlilere ait araçları taşladığı ve Filistinli gençlerin de yerleşimcilere karşı koyduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı