DÜNYAHABERLERMEDYA ANALİZ

Siyonistlerden İtiraf: Hizbullah Var Olduğu Sürece İsrail Lübnan’la Asla Barışamayacak

Siyonist başbakan Benjamin Netanyahu Perşembe günü yaptığı açıklamada, ‘İsrail’ ile Lübnan arasındaki ilişki düzeyi Hizbullah’ın kontrolü altında kaldığı sürece barışın hiç bir zaman mümkün olamayacağını belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşme anlaşmasının onaylanması için Knesset oylamasında konuşan Netanyah, Lübnan hükümetini sınırlarla ilgili ‘İsrail’ ile görüşmeleri sürdürmeye ve sonuçlandırmaya çağırdı.

Lübnan’ın, görüşmeleri iki taraf arasındaki anlaşmaları normalleştirecek bir anlaşmaya dönüştürecek her türlü girişimi kesin bir şekilde reddetmesiyle, Lübnan ile Siyonist taraf arasında sınırların çizilmesi için BM destekli dolaylı müzakereler 14 Ekim Çarşamba günü başladı.

Siyonist çevreler, müzakerelerin deniz sınırı müzakereleriyle sınırlı olduğunu vurgulayarak, Hizbullah’ın müzakerelerin daha fazla meseleyi içerecek şekilde genişletilmesine izin vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu arada İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, koronavirüsle ilgili tüm risklere rağmen Hizbullah ile doğrudan bir yüzleşmeyi simüle eden askeri tatbikatlar düzenlemenin önemini vurguladı.

Kochavi’nin sözleri , İsrail düşmanıyla yaklaşan savaşta Siyonist yerleşimlere ve kışlalara saldırmaya yemin eden Hizbullah subaylarından birinin yaptığı tehdide yanıt olarak geldi .

El-Manar TV’nin yayınladığı ve Hizbullah’ın Suriye’deki terörist gruplara karşı verdiği savaşta elde ettiği askeri zaferleri vurgulayan bölümsel belgeseli İkinci Kurtuluş Sırları bağlamında, Direniş subaylarından biri İsraillileri “Sadıklar Komutanı, İmam Ali (P) tarafından Hayber Savaşı’ndakine” benzer bir şekilde yenmekle tehdit etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı