DÜNYAFilistinSon Dakika

Siyonistleri Şoka Sokan Gelişme, İsrail Televizyonunda Kudüs İntifadası Marşları

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-2 televizyonu siber saldırıya uğradı. Dün akşam birkaç dakika yayını kesilen televizyon ekranlarından Kudüs İntifadası’nı öven marşların yayınlanması Siyonist toplumu adeta şok etti.

Kudüs İntifadası’yla intifadada şehit olanların anıldığı marşlar çalındıktan birkaç dakika sonra televizyon normal yayınına döndü.

Saldırıdan sonra yayına tekrar başlayan işgal rejimi televizyonu, zaman zaman bu tür terör eylemlerine maruz kaldıklarını iddia etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Siyonist işgal rejimindeki askeri kaynaklar, bir hacker grubunun Kanal-2 televizyonunun sistemine girmeyi başarıp yayını kestiğini, daha sonra da İsrail aleyhinde ve intifada lehinde propaganda yaptığını ifade etti.

Kaynaklar, teknik birimin saldırıya karşı koyup yayını tekrar başlattığını kaydetti.

2014 yılında meydana gelen savaşta El-Kassam Tugayları’na bağlı siber saldırı birimi işgal rejimindeki bazı televizyonların yayınını kesip Siyonist topluma mesaj vermişti.

İşgal rejimi dün Filistin El-Yevm televizyonunun merkezini basıp kapatırken, Fransa da El-Aqsa televizyonunu kendi uydusundan çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı