FilistinHABERLERİNSAN HAKLARIKÜLTÜR & SANATMEDYA ANALİZ

Siyonistlerin saldırısında çok sayıda Filistinli yaralandı

Terör rejimi İsrail güçlerinin, dün Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarında bulunan Ofer cezaevi önünde gerçekleştirilen gösterilere silahlı saldırılarda bulunması sonucu biri gazeteci çok sayıda Filistinli  yaralandı. Saldırıda işgalcilerin gerçek mermiler kullandıkları ve yaralananlardan birinin Cihad el-Kadı isimli 23 yaşında bir gazeteci olduğu ifade edildi.

Alınan bilgilere göre karnından isabet alan gazeteci Cihad el-Kadı’nın durumu ile diğer yaralı bazı  Filistinlilerin durumunun ağır olduğu tespit edilirken işgal güçleri bir başka saldırılarında da Gazze’nin kuzeydoğusunda yer alan Beyt Lahiya bölgesini hedef aldılar. Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra tarafından yapılan açıklamada da 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Dün ayrıca Kudüs’ün doğusunda yer alan  Enata köyünde ırkçı İsrail’in  duvar örme projesini protesto eden  köylülere de  saldırması sonucu  çok sayıda  Filistinlinin yaralandığı bildiriliyor.

Öte yandan Gazze’de dün düzenlenen saldırıda da üç çiftçi yaralanmıştı. Sabahleyin top mermilerinin kullanıldığı saldırıda el-Bureyc mülteci kampının doğusundaki tarım arazileri hedef alınmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı