DÜNYATÜRKİYE

Sosyal Medya: #EmineAlıyorMilletÖdüyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’nde olduğu sırada, Emine Erdoğan’ın Polonya’nın ünlü antika pazarında 147 bin liralık alışveriş yaptığı iddiasına sosyal medyadan tepki yağdı.

NATO Zirvesi için Varşova’ya giden Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin antika alışverişi, Polonya’nın Super Express ve Fakt gazetelerine manşet oldu. Cumhurbaşkanı resmi temaslarda bulunurken Emine Erdoğan, ünlü Kolo Antika Pazarı’na gitti. Burada 2 saat geçiren Erdoğan, 1920’lerden kalma porselen takımı, şifonyer, sandalye ve masa aldı.

Polonya basının iddiasına göre Emine Erdoğan, ‘sıkı pazarlık’ yaptı ve aldığı antikalar için 50 bin dolar (yaklaşık 147 bin lira) harcadı. Ödemeyi Polonya para birimi Zloti ile yaptı. Polonyalı ve Türk korumaların eşlik ettiği Erdoğan’ın aldığı ürünler paketlenip araçlara yüklendi.

SOSYAL MEDYADA TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

Sosyal medya kullanıcıları, Emine Erdoğan’ın 147 bin liralık harcama yaptığı iddialarına büyük tepki gösterdi. Atılan tweet’ler, Emine Erdoğan’ın #EmineAlıyorMilletÖdüyor hashtag’i ile Türkiye gündemine girmesine sebep oldu.Kaynak: Emine Erdoğan’ın alışveriş masrafına sosyal medyadan tepki yağdı!

Daha önce de Erdoğan’ın cumhurbaşkanlık için şatafatlı yeni bir saray yaptırması ve sarayın çok büyük harcamaları Türkiye basınında geniş yankı bulmuş ve eleştirilere neden olmuştu.

Ayrıca 6 b in konuğun katıldığı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın düğünü de medyada geniş eleştirileri beraberinde getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı