DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye, ABD ve İsrail aleyhinde başarılı çalışmalar yürütme gücünü sahiptir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in uluslar arası işler danışmanı ve İslami Uyanış Kurultayı genel sekreteri Ali Ekber Velayeti, Suriye’nin Amerika ve İsrail aleyhinde uluslar arası düzeyde başarılı çalışmalar yürütme gücünü sahip olduğunu söyledi.

Velayeti, Tahran’da, emekli askerler, siyasiler ve temsilcilerin bulunduğu Ürdün parlamentosu heyetiyle görüşmesinde; Suriye gelişmelerine temasla, Suriye yönetiminin yabancı güçlere karşı şimdiye kadar başarılı olduğunu ve uluslar arası düzeyde de İsrail ve Amerika karşıtı başarılı olacağına inandığını söyledi.

Velayeti, Amerika’nın Suriye aleyhinde muhtemel saldırısına karşı Avrupa Birliği içinde yaşanan ihtilaflara da temas ederek, Rusya’da düzenlenen 20′ler oturumunda, Amerika ve diğer saldırı yanlısı ülkelerin inzivada kaldığını ve uluslar arası toplumun Suriye’ye destek verdiğini belirtti.

Suriye zaferlerinin devam edeceğini belirten Velayeti, Suriye’nin İslami ve Arap köklü güçlü bir ülke olarak yerinde kalacağını belirterek, Suriye’nin siyonist ve hamilerine karşı direnişte önemli bir kale konumunu sürdürdüğünü söyledi.

Sözkonusu görüşmede, Ürdün Parlamento heyetinden Müyesser Salim es’Serdiye de, Ürdün’ün, İran’ın liderliğinde bölgede direnişi desteklediğini belirterek, Ürdün’ün İsrail’in dostu olarak anılmasını istemediklerini söyledi.

Serdiye, İran ve Ürdün’ün gerçek İslam’ın çehresi ve İslam’ın güzel yönlerini yaygınlaştırması gerektiğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı