DÜNYASuriye

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad Halep’te

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın silahlı gruplara yönelik temizlik operasyonlarını yönetmek için Halep’e gittiği bildirildi.

Suriye’de yayımlanan el-Vatan gazetesi, Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın operasyonları yerinde denetlemek için Halep’e gittiğini ve kent silahlı gruplardan temizlenmeden de Şam’a dönmeyeceğini bildirdi.
Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın dışarıdan desteklenen silahlı grupların kentten temizlenmesi için yürütülen operasyonları bizzat yönetmek üzere Halep’e gittiğini açıkladı.
Suriye güvenlik güçlerinin Halep kentinin üçte ikisine hakim olduğunu belirten kaynaklar, Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın silahlı grupların kentteki alan hakimiyetlerine son vermek için yapılan operasyonları bizzat yönetmekte olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın Halep ve kırsalı silahlı gruplardan temizlenmedikçe Şam’a dönmeyeceğini belirten güvenlik kaynakları, Halep’teki teröristlerin tamamen temizlenmesi için İdlib ve Deyr ez-Zor’dan bölgeye çok sayıda yeni birlik sevk edildiğini açıkladı.

Lübnan’da yayımlanan ed-Diyar gazetesi ise Halep’in iki bölgeye ayrıldığını ve en şiddetli çatışmaların bu bölgelerde yaşanmakta olduğunu belirterek Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın Halep’e gittikten sonra 5. ve 6. Kolordulara çatışma merkezlerine girme emri verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı