DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad şehit çocuklarıyla bir araya geldi

6 Mayıs Şehitler Günü Münasebetiyle Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad ve eşi Esma Hanım şehit çocuklarıyla bir araya geldi.

Buluşmanın başında Cumhurbaşkanı el Esad Şehitler Gününün büyük bir değer ve önemi olduğunu belirtirken Suriyeliler için anlamına vurgu yaptı. El Esad Suriye ve Suriyelilerin her daim vatanı koruyan ve canlarını vatan için feda eden şehitler ve aileleriyle yurdun her yerinde gurur duyduğunun altını çizdi.

Şehit çocuklarına seslenen el Esad; her şehit çocuğunun, kanını vatan ve vatandaşlarının korunması uğruna feda eden babası – annesiyle gurur duyması gerektiğini belirtti. El Esad; “herkes sizin ve aileniz gibi cesur ve güçlü olması halinde teröristlere zafer kazanırız..” dedi.

Konuşmasının sonunda el Esad; “Önümüzdeki Şehitler Günü yıldönümünde, sadece bu anlamlı günü kutlamak için değil de; Suriye halkına karşı en vahşi cinayetleri işleyen teröristlere karşı zaferi kutlamak için bir araya gelmeyi temenni ediyoruz..” şeklinde konuştu.

Ardından el Esad ve Esma Hanım şehit çocuklarıyla sohbet ederek; Suriye ve Suriyelilerin hem daha önce hem de kriz süresinde vatanı savunurken canlarını feda eden şehitlerle duyduğu gururu belirtti.

Şehit ailelerinin de gurur ve onur kaynağı olduğunu ifade eden el Esad; öyle ki bu ailelerin güç ve cesaretlerinin Suriye’nin direnişinde temel bir rol oynadığını, teröre karşı zaferin de en önemli etken olacağının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı el Esad Suriyelilerin vatanlarını savunmaya hazır olmaları ve şehitlerin vatanı korumada canlarını feda etmeleri sayesinde Suriye’nin var olmaya devam ettiğini, bunların sayesinde de bu buluşmanın gerçekleştiğini söyledi.

Kendi tarafından Esma Hanım şehit çocuklarına seslenirken; babalarının vatanı korumada gösterdikleri cesaret ve bulundukları fedakarlıkların, çocuklarının okul eğitimlerinde başarılı olmalarına teşvik unsuru teşkil etmesi gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda kendileri ve Suriye’nin geleceğini yapılandırmada üstlerine düşen rolü en iyi şekilde üstlenmelerine de teşvik etmesi gerektiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sehit Cocuklari Artik Hem Suriyenin Ve Hemde Tüm Hizbullahi Müslümanlarin Cocuklaridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı