DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye Cumhurbaşkanı Esad Kuzey Kore Dışişleri Bakanı İle Görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Young- ho ile bir araya geldi.

Suriye’deki son gelişmeler ve uluslararası konuların ele alındığı görüşmede; Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Kuzey Kore’nin maruz kaldığı baskı ve tehditlerin Suriye’ye yönelik güdülen hedef ve politika ile eş değerde olduğunu söyledi. Suriye’ye yönelik başlatılan savaşta ülkenin bağımsızlığının hedef alındığını vurgulayan Suriye Cumhurbaşkanı; “Bu savaş sadece Suriye veya Kuzey Kore ile sınırlı değildir. Onlar kendilerinde dünya haritasını yeniden çizmek istiyorlar” dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Amerika’nın düşmanca politikalarının coğrafi sınırları olmadığının altını çizerek; “Bağımsız ülkeleri zayıflatmak istiyorlar” ifadesini kullandı.

Emperyalist devletlerin tüm tehdit ve savaş çığırtkanlıklarına rağmen bölgede hezimete uğradıklarını kaydeden Beşar Esad; “Suriye ve Kuzey Kore gibi devletlerin direniş ve mücadeleleri ile uluslararası dengeler değişerek yeni uluslararası dengeler inşa edilebilir” şeklinde konuştu.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri- Young Ho ise Beşar Esad ile görüşmesinde Suriye’nin askeri ve siyasi anlamda yeniden kalkınacağına inançlarının tam olduğunu söyleyerek Suriye’nin tüm tehdit ve baskılar karşısında göstermiş olduğu direniş ve mücadeleyi övdü.

Aynı zamanda ülkesinin Suriye politikasını Cumhurbaşkanı Beşar Esad’a aktaran Ri, emperyalist saldırı altında olan iki ülke arasında koordinasyon ve işbirliğinin daha da artırılması gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı