DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Suriye Dışişleri Bakanlığından Siyonist Rejimin İşgallerine Tepki

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterine ve Güvenlik Konseyinin dönem Başkanına ayrı ayrı mektuplar göndererek, Siyonist Rejimin bu ülkeye karşı düşmanca eylemlerine itiraz etti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’e ve Güvenlik Konseyi Dönem Başkanına mektup göndererek, Siyonist Rejimin işgallerine itiraz etti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Siyonist Rejimin işgallerinin, bu işgalci rejimin bölgedeki durumu bozmak ve mevut durumu Siyonist Rejim hizmetine daha da karmaşık bir hale getirmek için bu rejimin düşmanca politikalarına işaret ettiğini söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanlığının gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı: ‘Siyonist Rejimin art arda düzenlediği saldırılar, İsrail’in ortaklarını ve uşakları olan teröristleri destekleyemez.’

Hatırlatmak gerekir ki, Suudi televizyon kanallarından el-Arabia, Siyonist Rejim savaş uçaklarının Şam kırsalında bir bölgeye saldırdığını açıklamıştı.

Bu televizyon kanalı, Suriye’nin başkenti Şam’ın kırsalında bulunan El-Katife’nin hava saldırılarının hedefi olduğunu açıkladı.

Öte yandan Suriye Savunma Bakanlığı da bir bildiri yayınlayarak, Siyonistler tarafından fırlatılan füzelerin yakalandığını söyledi.

Bu bakanlık ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Siyonist Rejimin Suriye’ye saldırıları, bir kez daha Siyonistlerin teröristlere olan desteğini ortaya çıkarmıştır. Bu saldırı, teröristlerin moralini yükseltmek için yapılan başarısız bir saldırıydı.’

Aynı zamanda Suriye Genelkurmay Komutanlığı, Suriye kuvvetlerinin teröristlerle ve İsrail’in saldırılarıylaQ mücadeleye tam anlamıyla hazır olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı