HABERLERİNSAN HAKLARISon Dakika

Suriye Düşmanları Ve Bazı Siyonist Basın Kanalları,Yalan Haberler Vermeye Devam Ediyorlar

Siyonist güdümlü basın kaynakları olan al cezire , alarabiya ve skynewsarabiya kanallarının iddiasına göre, nerde çekildiği belli olamayan bir görüntüyü yayınlayarak , sözde suriye savaş uçaklarının, Şam’ın Doğu Gıta Bölgesinde Bulunan Cober ve Zemlika Kırsalında yaşayan halkın üzerine, Kimayasal silah kullandıkları iddası, suriye yönetimi tarafından sert bir dille yalanlandı.

Suriye enformasyon başkanlığı düzenlediği basın toplantısında aynen şu ifadeleri kullandı

Suriye ordusu karşısında yenilen düşmanların, dünya kamuoyu ve ülkelerini, suriyeye saldırtmak için, yeni bir şeytani bir plan uyguladıklarını, ve önümüzdeki günlerde ise, suriye düşmanlarının suriye halkına yönelik, yeni kimyasal silah kullanmalarında, kaygı duyduklarını bildirdi. Ayrıca verilen bir fotoğrafta ölen bir suriye askerinin de bulunması ne anlama geliyor. Ölen siviller arasındaki Suriye askeri ise, kimler tarafından hedef alabileceği bu şekilde, ortaya çıkmış oldu, açıklamasında bulundu

Ayrıca Suriye enformasyon başkanlığı düzenlediği basın toplantısında Terörsit yanlısı Kanallarda gösterilen görüntülerin başka bölgelerde daha önceden teröristlerce Kimyasal silahla şehid edilmiş sivil halkın görüntüleri olma ihtimali çok yüksek açıklamasında bulundu.

Siyonist Güdümlü kanallarca verilen görüntülerdeki gözden kaçırılmaması gereken hususlar aynen öyledir:

1- Suriye devletinin onaylaması üzerinde Halep Han Asal daki teröristlerin kimyasal saldırısını incelemek üzere Şam’a inceleme ve araştırma gözlemci heyeti geldi,heyet bir iki gün içinde Halep Han Asal a gidecekti.
2-El kaide teröristlerinin Lazkiye kuzey kırsalında sivil insanlara karşı yaptığı vahşi katliamlar ve toplu mezarlar ortaya çıktı medya tam bu olaya odaklanmış ve bir çok medya toplu mezarların açılıp cesetlerin çıkarılmasını yayınlarken ,gündemi değiştirerek Gota kimyasal saldırısı yaptılar.
3-El kaide terörist grupları Kuzey Lazkiye saldırısında çok ağır kayıplar vererek geri çekildiler ,Suriye askerinin Lazkiye operasyonu genişleyerek İdlib kırsalına doğru yöneldiği sırada Gota yalanı ortaya atıldı.
4-Kuzey Lazkiye kırsalından el kaide terörist grupları tarafından kaçırılan onlarca sivil insan kadın-çocuk- erkek olayı Gota ile örtbas ediliyor.
5-Gota da kimyasal saldırı diye gösterilen fabrikasyon görüntülerin, Gota ile alakası yok ayrıca Gota bölgesi çatışma alanı olduğu için orada o kadar sivil de yok.
6-Görüntü de patlama var teröristlerin ağzında gaz maskesi yok patlama bölgesine gidiyorlar.
7-30 aydır her toplantı öncesi, her gözlemci heyetinin Şama gelişi sırasında,teröristler kayıplar vererek sıkıştıkları anda ,teröristlerin yaptığı katliamlar ortaya çıktığında ,teröristler başarısızlığa uğradıkları ve batılı devletlerin Suriye den ümidini kesmeye ve hainler koalisyonuna destek vermemeye başladığı zamanda gündem değiştiriliyor.
8-Başta Suriye devleti ve bölgede bulunan medya ve görgü şahitleri Gota kimyasal saldırısını yalanladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı