MEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye Gelişmeleri ”Suriye’de Bugün”

Suriye Ordusu İdlib’te Çok Sayıda El Kaide Teröristini Etkisiz Hale Getirdi

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında; Suriye ordusunun İdlib kırsalının Teftenaz, Benniş, Serce, Ram Hamdan, Hazano, Şeyh Bahr, Tel Minnis, Cebel el-Arbain, Hamiye ve Um Cireyn ve Serce bölgelerinde teröristlerin yuva ve toplanma yerlerine bir dizi operasyonda bulunduğunu belirtti. Kaynak operasyonlarda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü havzalarında bulunan ağır makineli silahların yanı sıra bir havan topunu imha ettiklerini belirtti.

Kınniye, Naciye, Ehsim, Kefar Şelaya, Mutarim, Nahle, Ebu el-Duhur ve Maar Tamsarin’de Nusra Cephesine tabi çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü aktaran kaynak; bir başka birliğin Cisr el-Şuğur kırsalındaki Canudiye kavşağı yakınlarında gasp, yağmalama ve yol kesme eylemlerinde bulunan bir terör grubuyla çatışmaya girdiğini, saldırganların çoğunun etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Suriye Ordusu Banyas’ta Teröristlere Ait Çok Sayıda Gizli Tünel Keşfetti.

Güvenlik birimleri dün Banyas kentinin Meydan Semtinde keşfedilen tüneller ve depolarda bir kısmı İsrail ve Amerikan yapımı silah ve mühimmatla birlikte yabancı ve körfez ülkelerine ait banka havale dekontları ele geçirerek tünellerin birinde 3 terörist yakaladı.

SANA muhabirine konuşan yetkili bir kaynak, operasyonlarda Nato tetikçi silahı, otomatik savaş tüfekleri, İsrail ve Amerikan yapımı bombalar, bomba ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, 20 bine yakın mermi, tanksavar el bombaları, tabanca, askeri üniforma ve üzerinde Kaide örgütünün logosu bulanan maskeler ele geçirildiğini söyledi.

Kaynak, bölgede içinde saha hastanesi, hastane ve sağlık merkezlerinden çalınan ilaç ve tıbbi malzemeler bulanan 10 tünel keşfedildiğini, tünellerin içinde aynı zamanda bilgisayarlar, CD’ler, sahte kimlik ve pasaport, sahte askeri fakülte diplomaları ve sahte belge hazırlamada kullanılan mühür ele geçirildiğini ekledi.

Yetkili kaynak, operasyonda uyuşturucu madde, yabancı ve Arap paralar, Katar logoları ve banka dekontları bulunduğunu ekledi.

Suriye Ordusu Halep’in Merkezinde Bulunan Cezaevine Saldırmak İsteyen Teröristleri Pusuya Düşürdü. 80 Ölü.

Halep’in merkezinde bulunan cezaevine saldırmak isteyen teröristleri pusuya düşürmesi sonucu, 80 teröristi öldürdü, 112 teröristi de sağ ve yaralı olarak, ele geçirdi. Suriye askerlerinden ise, 5 asker şehid oldu, 18 asker de yaralandı

 

 

 

Suriye Ordusu Şam’ın Duma Kırsalında  35 Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Şam’ın Duma kırsalında, el kaide teröristlerine kurduğu pusu sayesinde, Liva-ı islam’ın lideri Abdurrahman Bukkarla birlikte, 35 teröristi öldürdü, onlarca teröristi de yaraladı.

Suriye Ordusu İdlib- Lazkiye Kırsalında 68 Teröristi Öldürdü

 

Suriye ordusu İdlib- Lazkiye kırsalında, aralarında El Kaide komutanlarından İddi Halid Serhanla birlikte, 68 teröristi öldürdü, çok sayıda teröristi de yaraladılar.

 

 

Suriye Ordusu Halep’te 12 Teröristi Sağ Olarak Ele Geçirdi.

Suriye ordusu Halep’te, Aralarında 5 Türkmenistanlı’nın da bulunduğu Toplam 12 teröristi, sağ olarak ele geçirdi

 

 

 

Suriye Ordusu Lazkiye’de 33 Teröristi Öldürdü.

İslami davet sitesi Ahbariya kanalına dayanarak verdiği haberde, Suriye ordusu Lazkiye şehrinin Sekeriye kırsalında, aralarında 3 Suudlu teröristinde bulunduğu, toplam 33 kişiyi öldürdü.

 

Suriye Ordusu Halep’in Bostan Paşa Bölgesinde Silahlı Teröristlerden 19 Kişiyi Öldürdü

Suriye ordusu Halep’in Bostan Paşa bölgesinde, el kaide terröristler girdiği çatışmada, teröristlerden 19 kişiyi öldürdÜ

Suriye ordusu ayrıca lazkiyede, Uçaksavar monte edilmiş 4 aracı da içierisndekilerle birlikte havaya uçurarak imha etti

Suriye Ordusu Deyruzzur’un Cisrul Ğanamat Bölgesinde Teröristlere Kurduğu Pusu Sayesinde 20 Teröristi Öldürdü

 

Suriye ordusu deyruzzur’un Cisrul Ğanamat bölgesinde, el kaide teröristlerine kurduğu pusu sayesinde, teröristlerden en az 20 kişiyi öldürdü. Teröristlere ait 3 aracı da, havaya uçurarak imha etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı