DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Suriye güvenlik güçleri Teldo’da

Humus kırsalının kuzeyinde silah bırakmayı reddeden teröristlerin orta ve ağır silahlarını orduya teslim edip Suriye’nin kuzeyine aktarılmaları ardından terörden kurtarılan bölgelerde normal yaşam ve güvenliği sağlama çalışmaları devam ediyor.

SANA’nın savaş muhabiri iç güvenlik güçlerinin bugün öğleden önce Huvla Bölgesinin Teldo, Kfarlaha ve Teldeheb beldelerine girdiklerini belirtti. Muhabir kalabalık halk kitlelerinin coşku ve ulusal sloganlarla karşılanan güvenlik güçlerinin bu beldelerde devlet daireleri üzerinde Suriye’nin şanlı bayrağını göndere çekip kamu güvenliğini sağlamada görevlerine başladıklarına dikkat çekti.
Halk kitlelerinin ellerinde Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı el Esad’ın fotoğraflarını taşıdıklarını kaydeden muhabir; Suriye ordusu ve  Esad adına sloganlar atarak terörden kurtulmanın sevincini ifade ettiklerini belirtti.
Muhabir Valiliğe tabi onarım ve hizmet ekiplerinin bu beldelere girip elektrik, su, telefon ve benzeri altyapı ve hizmet şebekelerini onarma çalışmaları başlattıklarına dikkat çekti.
Bu arada, Suriye ordu birlikleri, Dera Kentinin yaklaşık 75 km kuzeybatısında yer alan Buvaydan Beldesinde askeri bir mevkiye karşı planlanan bombalı terör eylemini başarıyla çökertti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı